czwartek, 28 maja 2015

Odchudzanie z dr Google - nie jedz po 18
MIT : Nie jedz po 18:00

Jedzenie czegokolwiek po godzinie 18:00 wieczorem spowoduję większą kumulacje tłuszczu w naszym organizmie, a co za tym idzie więcej kilogramów na wadze. Metabolizm naszego organizmu po tej godzinie tak mocno zwalnia, że nie jesteśmy w stanie strawić spożytego jedzenia, więc przez całą noc i poranek następnego dnia zalega nam w żołądku.


FAKT : Ostatni posiłek możesz zjeść 2-3 godziny przed snem

Jeśli kładziesz się spać o 21:00, to owszem, nie powinnaś jeść po 18:00. Jeśli jednak zarywasz nockę, pracujesz na nocną zmianę, czy po prostu chodzisz spać później - ta godzina zupełnie Cię nie ogranicza. Ważne jest, aby kolację zjeść na 3 (ewentualnie 2) godziny przed snem. Chodzi o to, żeby nie zasypiać z pełnym żołądkiem. Może to potęgować objawy refluksu czy dawać uczucie zgagi. Poza tym kiedy śpimy, nasz organizm ma ważniejsze rzeczy do roboty niż trawienie, które w nocy schodzi na dalszy plan. Z bardziej praktycznego punktu widzenia, jeśli kolację zjemy chwilę przed położeniem się do łóżka, to prawdopodobieństwo, że z samego rana będziemy mieli ochotę na śniadanie jest znikome. Lepiej więc odczekać te 2 czy 3 godziny po kolacji, wtedy następnego dnia będziemy głodni, dzięki czemu nie wyjdziemy z domu bez posiłku.
Ważne jest też, aby kolacja nie była zbyt ciężka, więc lepiej jest zrezygnować z rzeczy smażonych i tłustych produktów. Niewskazane są również nasiona roślin strączkowych, kapusta czy grzyby, bo dłużej zalegają w żołądku.
Jeśli jednak masz ochotę na sałatkę czy kanapkę, a do łóżka nie zamierzasz się udać przez najbliższe 3 godziny - śmiało możesz zjeść późniejszą kolację.

0 komentarze:

Prześlij komentarz